سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶
دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ 1744 0 10

مروری بر کتاب Handbook on globalization and higher education

معرفی کتاب: راهنمای جهانی شدن و آموزش عالی

کتاب راهنمای جهانی شدن و آموزش عالی
Handbook on Globalization and Higher Education
 
نویسندگان:راجر کینگ - سیمون مارجینسون – نایدو راجانی
Roger King , Simon Marginson &  Rajani Naidoo
 
انتشارات: Edward Elgar Publication
سال انتشار :2011
 
کتاب راهنمای جهانی شدن و آموزش عالی، تاثیر جهانی شدن بر آموزش را مورد بحث و بررسی قرار داده است. از دیدگاه گردآورندگان این مجموعه، تحصیلات دانشگاهی در مرکز تاثیر جهانی شدن بر آموزش قرار دارد. بخش اول از مجموعه مقالات گردآوری شده در این کتاب به بحث های بنیادین در باب رابطه بین جهانی شدن و آموزش عالی می پردازند و مسائل نهاد دانشگاه را اندر باب اهداف و سیاست گذاریها، مشکلات و دستاوردها بررسی می کنند.
 
بخش دوم کتاب به مطالعات موردی و تجارب دانشگاه های مختلف جهان در ادغام سیاست های جهانی شدن و آموزش عالی می پردازد و از کانادا تا مالزی، تجاربی را که در این زمینه وجود دارد را ارزیابی می کند. بخش سوم کتاب نیز به حاکمیت جهانی اطلاعات، دانش و آموزش می پردارد. در برخی از مقالات گردآوری شده در این کتاب، ماهیت و فرم متغیر آموزش و مدیریت دانشگاهی تحت تاثیر جهانی شدن مورد بحث قرار می گیرد.
 
گرچه کتاب، مجموعه ای از مقالات مختلف در موضوعات متفاوت است، اما ایده اصلی پشت انتخاب مقالات، کمک به توضیح تاثیر جهانی شدن بر آموزش عالی بوده و اینکه این تاثیر چگونه با ماهیت جهانی دانش و مردمی شدن آموزش در سراسر دنیا همخوانی دارد.
 
King. R, Maedinson. S, and Naidoo. R. (2011). Hand book on globalization and higher education. Edward Elgar Publication: UK. 517 pages
 
 
مقاله اختصاصی گروه تدوین محتوای آموزش 118
استفاده از این مطلب و انتشار آن، با ذکر نام آموزش ۱۱۸ و درج لینک www.amoozesh118.com بلامانع می باشد.
 

آموزش ۱۱۸: پرتال جامع آموزش و روش های تدریس‬

توضیح: نظراتی که درج می شود، صرفا نظرات شخصی افراد است و لزوماً منعکس کننده دیدگاههای این وب سایت نمی باشد.

نظر شما